2417/873
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“1st chair for Novo”. Et sæt på seks stole af bøg, sæde med flettet søgræs. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Restaureret. Mindre tørrevner.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud